Paykwik Nedir? Hangi Bankalarda Geçerlidir?

Ön ödemeli kartlar arasında tercih edilebilirliği daha çok olan paykwik money, rakam ve harf kombinasyonlarının oluşturduğu 16 haneli bir koda sahiptir. Oldukça popüler olan Paykwik, özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken hiçbir bilgisini paylaşmak istemeyen kişiler tarafından kullanılıyor.
                        
 Dünyanın en önemli alışveriş sitelerinde kabul gören ve yaygın olarak kullanılan Paykwik, hızlı ve güvenli işlem yapma hacmine sahiptir. Ek olarak, paykwik bozdurma işlemi yapılarak kartta bulunan bakiyenin banka hesaplarına aktarılması da sağlanabiliyor.
 

 Paykwik Kullanan Bankalar

 
 Paykwik ile yapılan işlemler bankacılık işlemleri ile aynıdır. Tek fark, kişisel hiçbir verinin paylaşıma sunulmamasıdır. Paykwik kart satın almak isteyenler, yüklenici firma olan Neosurf tarafından kurulan resmi internet adresinden hesap açmak durumundadırlar. Açılan hesaba bakiye yüklenerek kolayca Paykwik satın almak mümkün. Paykwik fiyatları standtart olarak limitlendirilmiş olup, 10 Euro ile 30 Euro arasında değişiklik gösterebiliyor.
 
 Paykwik ile anlaşmalı olan bankalar Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası, Denizbank, Garanti Bankası ve Finansbank olarak sıralanabilir. Yalnızca para aktarma değil, para çekme işlemlerinde de Paykwik kullanımı mümkün.