Paykwik Kullanım Alanları

Paykwik internet alışverişlerinde güvenliğinizden ödün vermeden kullanabileceğiniz ön ödemeli bir sanal karttır. Üstelik paykwik kart sahibi olmanız için her hangi kişisel bir bilgi paylaşmanız da gerekmemektedir. İçerisine yüklenen bakiyeler Euro üzerinden olmaktadır. Tek kullanımlık olan bu kartlara yüklem yapıldığı taktirde sizlere bir pin verilmektedir ve internet alışverişlerinizde bu pin ile ödeme yapmanız sağlanmaktadır.
              

 Paykwik Kart nasıl Kullanılır?

 
 Paykwik money sadece internet alışverişlerinde kullanılan sanal bir karttır. Diğer bir değişle cüzdanınızda saklayabileceğiniz bir kart olmamaktadır. Bu kartı kullanabilmeniz için alış veriş yaptığınız sitede paykwik ile ödeme seçeneğinin bulunması gerekmektedir. Böylece alış veriş yaptığınız sitede bu seçeneği işaretleyip istenilen yerlere pini girdikten sonra hızlı bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 
 Paykwik fiyatları Euro olmaktadır ve günlük kur üzerinden hesaplanmaktadır. Yani kartınıza yüklenen bakiye Euro olmaktadır ancak siz o günkü kur üzerinden ödemeyi TL ile yaparsınız. Ön ödemeli bu kart ile istediğiniz internet sitesinden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu kartı diğerlerinden ayıran özelliği ise ihtiyacınız durumunda kartınızda ki bakiyeyi bozdurarak nakit çekebilmenizdir.